plakat z filmu niewidzialne

Niewidzialne

Reżyseria: Paweł Sala

Występują: Halina Rasiakówna, Sandra Korzeniak, Natalia Rybicka

Data premiery: 13.04.2018

Kraj produkcji: Polska

Rok produkcji: 2017

Czas trwania: 97 min

Od lat: 16

[Głosów:1    Średnia:5/5]

GALERIA

OPIS FILMU

Nowy film Pawła Sali reżysera nagradzanej “Matki Teresy od kotów”.

Spod podłogi starej szwalni wydobywają się ludzkie jęki, płacze i wołania. Zaciek na zagrzybionej ścianie przybiera coraz bardziej niepokojące kształty. W śmietniku na podwórku odkryta zostaje makabryczna tajemnica.

Wszystko to widzą trzy szwaczki pracujące w suterenie starej kamienicy. Każda ma do tego inny stosunek i ukrywa mroczną tajemnicę. Towarzyszą im Krojczy – chłopak po studiach filozoficznych próbujący zarobić w ten sposób na życie oraz tajemnicza Maria Miracle, która twierdzi, że zapewnia “siedem kluczy szczęścia”.

Szwaczki są „niewidzialne” dla społeczeństwa, wyzyskiwane przez nieobecnego pracodawcę. Niemal niewolnicza praca daje im jednak poczucie sensu i przynależności społecznej, mimo, że nie przynosi dochodów. Są zdane na własny zwierzęcy prawie instynkt. Co czeka je kiedy pozwolą sobie na przekroczenie granicy pokory?

Niewidzialne to filmowa adaptacja dramatu „Szwaczki” Pawła Sali, którego premiera odbyła się w 2006 roku w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

TRAILER