plakat z filmu Mr Gaga

Dni Izraela w Krakowie: Mr. Gaga

Reżyseria: Tomer Heymann

Data pokazu: 15.05.2017

Data premiery: 10.03.2017

Kraj produkcji: Izrael, Szwecja, Niemcy, Holandia

Rok produkcji: 2015

Czas trwania: 103 min

Od lat: 16

[Głosów:0    Średnia:0/5]

GALERIA

OPIS FILMU

„Mr. Gaga” to najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu „Piny” (Variety), a jednocześnie laureat wielu nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach. To film pozwalający zrozumieć związek ciała i ruchu z naszymi emocjami.

„Mr. Gaga” opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GAGA – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.

Ruch jest sposobem rozumienia siebie. Kto uważnie wsłucha się w swoje ciało, przekroczy swoje ograniczenia. Ohad Naharin

Pokaz filmu jest jednym z wydarzeń odbywających się w ramach Dni Izraela w Krakowie (12-21 maja)
Dni Izraela w Krakowie

dni izraela 2017

TRAILER