Plakat do filmu Labirynt Kłamstw

Labirynt kłamstw

Tytuł oryginalny: Im Labyrinth des Schweigens

Reżyseria: Giulio Ricciarelli

Występują: Alexander Fehling, André Szymanski, Federike Becht, Johannes Krisch

Data premiery: 22.01.2016

Kraj produkcji: Niemcy

Rok produkcji: 2014

Czas trwania: 124 min

Od lat: 16

[Głosów:5    Średnia:4.6/5]

GALERIA

OPIS FILMU

Przełom lat 50. i 60. to w Niemczech czas powojennej odbudowy, cudu gospodarczego, czas zabawy, konsumpcji i zapominania ze wszystkich sił o nazistowskiej przeszłości i jej zbrodniach. Johannes Radmann jest młodym prawnikiem zaczynającym karierę we frankfurckim sądzie od przerzucania akt. Przypadkiem jest światkiem ostrej wymiany zdań pomiędzy swoim zwierzchnikiem a miejscowym dziennikarzem, w której ten ostatni żąda postawienia przed sądem byłego strażnika w Auschwitz, obecnie nauczyciela w pobliskiej szkole. Sprawa wydaje mu się interesująca i pomimo niechęci przełożonych widzi szansę na przeprowadzenie kryminalnego procesu. Wkrótce orientuje się, z czym ma do czynienia i jak gigantyczne są rozmiary przedsięwzięcia, z którym zamierza się zmierzyć.

Postawienie przed sądem wojennych przestępców wymaga żmudnej sądowniczej pracy, której podejmuje się Radmann. Konfrontacja z ogromem zła nie pozostaje bez wpływu na młodego prawnika. Zostaje on zmuszony, podobnie jak całe jego pokolenie, do postawienia sobie pytania: „Czy mój ojciec także był mordercą?”.

Nagrody i wyróżnienia: Nagroda Jury, Nagroda Jury Studenckiego i Nagroda Publiczności, Pessac; Specjalna Nagroda Jury i Nagroda Publiczności na festiwalu Les Arcs, Bawarska Nagroda Filmowa (najlepszy aktor).

TRAILER