plakat z filmu Fantastyczna kobieta

Fantastyczna kobieta

Tytuł oryginalny: Una mujer fantástica

Reżyseria: Sebastián Lelio

Występują: Daniela Vega, Francisco Reyes, Luis Gnecco, Antonia Zegers

Data pokazu: 09.04.2018

Data premiery: 06.10.2017

Kraj produkcji: Chile, USA, Niemcy, Hiszpania

Rok produkcji: 2017

Czas trwania: 104 min

Od lat: 16

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

GALERIA

SEANSE

piątek
(13 lipca)
sobota
(14 lipca)
niedziela
(15 lipca)
poniedziałek
(16 lipca)
wtorek
(17 lipca)
środa
(18 lipca)
czwartek
(19 lipca)

OPIS FILMU

Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

Reżyser „Fantastycznej kobiety” wykazał się wyczuciem, obsadzając w głównej roli debiutantkę: zachwycająca Daniela Vega łączy na ekranie zmysłowość z siłą, a wrażliwość z uporem. Sebastián Lelio(twórca „Świętej rodziny”, „Roku tygrysa” czy „Glorii”) stworzył bohaterkę, która w pojedynkę – i w nienagannym makijażu – staje do walki z uprzedzeniami. Marina jest fantastyczną kobietą: nie daje się wpisać w żaden schemat i bezkompromisowo idzie pod prąd.

„Fantastyczna kobieta” była wydarzeniem tegorocznego Berlinale, gdzie przyniosła chilijskiemu reżyserowi Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz oraz Teddy Award dla najlepszego filmu o tematyce LGBTQ. 

Niesamowity, bardzo angażujący portret kobiety, mającej ponadludzką zdolność akceptacji siebie, bez względu na to, co myślą inni. The Playlist

TRAILER