plakat z filmu dzika

Dzika

Tytuł oryginalny: Wild

Reżyseria: Nicolette Krebitz

Występują: Lilith Stangenberg, Georg Friedrich, Silke Bodenbender, Saskia Rosendahl, Pit Bukowski

Data premiery: 10.03.2017

Kraj produkcji: Niemcy

Rok produkcji: 2016

Czas trwania: 90 min

Od lat: 16

[Głosów:2    Średnia:4/5]

GALERIA

OPIS FILMU

Najbardziej kontrowersyjny film konkursu głównego na MFF w Sundance 2016. Film niemieckiej reżyserki Nicolette Kreibitz opowiada fascynującą historię o wyzwalającej się kobiecej seksualności. Główna bohaterka Ania na co dzień pracuje jako specjalistka od IT w lokalnej firmie. Pewnego dnia postanawia przerwać monotonię dnia codziennego i podejmuje ryzykowną decyzję. Postanawia zabrać do swojego mieszkania wilka.

Zwierzę uwalnia w niej utajone dotąd pragnienia i dzikie żądze. Bohaterka coraz częściej traci kontakt z rzeczywistością, a umowne granice między naturą a kulturą zaczynają się powoli zacierać. Ta anarchistyczna i nietypowa miłosna opowieść odsłania płynność i niestabilność podziałów między światem ludzi a zwierząt. Wywracając przy tym do góry nogami porządek społeczny i tłamszoną przez patriarchalne normy kobiecą cielesność. Starannie skomponowane poetyckie kadry i subtelne napięcia między główną bohaterką a jej towarzyszem – wilkiem – wyznaczają rytm tej rozerotyzowanej, elektryzującej współczesnej baśni, w której do głosu dochodzą najdziksze siły i fantazje.

Współczesna wersja pięknej i bestii. Odkrywanie dzikiej strony ludzkiej natury w najbardziej dosłownym sensie. “Dzika” jest nieobliczalną społecznie i seksualnie baśnią balansującą na krawędzi brzytwy. Nigdy wcześniej do czegoś takiego w kinie nie doszło. Todd McCarthy – Hollywood Reporter

TRAILER