AKTUALNOŚCI

9 i 10.09 / Przedpremiera: “Powiernik królowej”

Kino Ars zaprasza na przedpremierowe pokazy filmu “Powiernik Królowej”. Najnowszy film Stephena Frearsa (“Boska Florence”, “Królowa”) to historia niezwykłej przyjaźni, jaka połączyła brytyjską królową Wiktorię z jej hinduskim sekretarzem. Pokazy odbędą się w sobotę (09.09) o godzinie 21:00 i w niedzielę (10.09) o godzinie 17:00. Zapraszamy serdecznie!

plakat z filmu Powiernik krolowej

Stephen Frears słynie z wyrafinowanego kina, w którym humor łączy się z uniwersalnymi prawdami oraz głębią psychologiczną bohaterów. Wystarczy wspomnieć filmy takie, jak choćby „Przeboje i podboje”, „Niebezpieczne związki”, „Niewidoczni”, „Królowa” czy „Boska Florence”.
„Powiernik królowej” to historia niezwykłej przyjaźni, jaka połączyła brytyjską królową Wiktorię z Abdulem Karimem, indyjskim muzułmaninem, który towarzyszył jej i służył przez ostatnie 15 lat panowania królowej. Wiktoria nadała mu tytuł „munshi”, sekretarza, ale także nauczyciela. Platoniczna relacja łącząca oboje była źródłem plotek i niepokoju na brytyjskim dworze. Spekuluje się, że to dzięki wpływowi Abdula Karima polityka zagraniczna kraju i silny, bezkompromisowy charakter królowej uległy złagodzeniu.
W rolę królowej Wiktorii wciela się wielka Judi Dench. Nie jest to jej pierwsze spotkanie z koronowanymi głowami. Za rolę królowej Elżbiety I otrzymała Oscara („Zakochany Szekspir”), co więcej Dench już raz wcieliła się w rolę królowej Wiktorii w filmie „Jej Wysokość Pani Brown” (1997); za kreację otrzymała nominację do Oscara. więcej informacji o filmie

Pokazy:
09.09, godz. 21:00 – KUP BILET
10.09, godz. 17:00 – KUP BILET