AKTUALNOŚCI

28.08, 2.09 i 3.09 / Przedpremiera: “The Square”

Kino Ars zaprasza na wyjątkowe przedpremierowe pokazy tegorocznego zdobywcy Złotej Palmy w Cannes. „The Square” to czarna komedia i najnowszy film Rubena Östlunda („Turysta”). Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę? Tych pokazów nie możecie przegapić. Seanse odbędą się 28.08 o godz. 19:30, 2.09 o godz. 21:00 oraz 3.09 o 18:15. Zapraszamy!

kadr z filmu the square

Christian (Claes Bang) ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka (Elisabeth Moss) może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji „The Square”, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunek okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.

„The Square” to przewrotne, błyskotliwe kino niedające się w żaden sposób zaszufladkować. Tadeusz Sobolewski na łamach „Gazety Wyborczej” pisał, że ten wybitny film to kino nieludzko śmieszne i okrutnie autoironiczne. więcej informacji o filmie

Pokazy:
28.09, godz. 19:30 – KUP BILET
2.09, godz. 21:00 – KUP BILET
3.09, godz. 18:15 – KUP BILET