AKTUALNOŚCI

25.03 / Pokaz specjalny: Padmaavat #2

Kino ARS zaprasza na kolejny specjalny pokaz hinduskiego hitu “Padmaavat”. To najnowszy film Sanjay Leela Bhansali, reżyserki  Devdas (2002), który był pokazywany w Cannes oraz Bajirao Mastani (2015), które podbiło serca polskiej publiczności. Na ekranie Deepika Padukone, Ranveer Singh i Shahid Kapoor. Pokaz odbędzie się w niedzielę, 25.03 o godzinie 16:10. Zapraszamy!

plakat z filmu padamaavat

Padmaavat to film inspirowany XVI wieczną powieścią Malika Muhammada Jayasi o tym samym tytule. To historia królowej Padmavati, która była uważana za najpiękniejszą kobietę świata. Poślubia władcę Mewaru, radżę Ratana Singha, dla którego honor jest najważniejszą cnotą człowieka. Wieści o urodzie królowej docierają do Alauddina Khiljiego, władcy Sułtanatu Delhijskiego, który pragnie zdobyć Padmavati. Jego obsesja doprowadza do okropnych wydarzeń w tym jauharu, czyli honorowego samospalenia, aby uniknąć niewoli.
Film jest do dzisiaj bardzo kontrowersyjny w Indiach, ponieważ Padmavati uważana jest przez niektóre środowiska za boginię, symbol odwagi i honoru. Plotki o romansie Padmavati i Alauddina w filmie doprowadziły do protestów, ale i zamieszek i tym samym wstrzymano jego premierę. Zmieniono nazwę z Padmavati na Padmaavat, aby podkreślić, że to ekranizacja a nie film historyczny. W niektórych stanach zabroniono wyświetlania filmu a jego premiera wywołała panikę w kalendarzu premier i przesunięto premiery wielu filmów.
Bilety:
normalny – 20 zł, ulgowy – 15 zł, seniorski – 13 zł KUP BILET

 

ZE WZGLĘDU NA DUŻE ZAINTERESOWANIE, NIE PROWADZIMY REZERWACJI NA TEN POKAZ.