plakat z filmu Pozegnanie z europa

Pożegnanie z Europą

Tytuł oryginalny: Stefan Zweig: Farewell to Europe

Reżyseria: Maria Schrader

Występują: Josef Hader, Kenne Schwarz, Barbara Sukowa

Data premiery: 05.05.2017

Kraj produkcji: Austria, Francja, Niemcy

Rok produkcji: 2016

Czas trwania: 106 min

Od lat: 16

[Głosów:0    Średnia:0/5]

GALERIA

OPIS FILMU

Przejmująca biografia Stefana Zweiga – pisarza, którego twórczość zainspirowała powstanie filmu „Grand Budapest Hotel” Wesa Andersona.

Pokazywany m.in. na festiwalu w Locarno film, jest również austriackim kandydatem do Oscara 2017. To oparta na faktach historia, obrazująca schyłkowe lata życia wybitnego austriackiego poety i prozaika żydowskiego pochodzenia, Stefana Zweiga.

Autor słynnych nowel „Amok” i „List od nieznajomej”, wydanych w Polsce w zbiorze „24 godziny z życia kobiety i inne opowiadania”, w latach 20. i 30. XX wieku cieszył się popularnością niemal w całej Europie. Mimo to, jako pacyfista i przeciwnik faszyzmu, w obliczu wojny zdecydował się wyemigrować ze Starego Kontynentu w roku 1934.

Po kilku latach spędzonych w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Argentynie, od roku 1941 pisarz przebywa w Brazylii, którą zauroczył się do tego stopnia, że planuje poświęcić jej swoją nową książkę. W tym celu, wspólnie z drugą żoną, Lotte, odkrywa różne regiony kraju, w tym te najbardziej odległe…

TRAILER