plakat z filmu kedi

Kedi – sekretne życie kotów

Tytuł oryginalny: Kedi

Reżyseria: Ceyda Torun

Data premiery: 28.07.2017

Kraj produkcji: Turcja, USA

Rok produkcji: 2016

Czas trwania: 80 min

Od lat: 8

[Głosów:5    Średnia:4/5]

GALERIA

SEANSE

czwartek
(24 sierpnia)
piątek
(25 sierpnia)
sobota
(26 sierpnia)
niedziela
(27 sierpnia)
poniedziałek
(28 sierpnia)
wtorek
(29 sierpnia)
środa
(30 sierpnia)
czwartek
(31 sierpnia)

OPIS FILMU

Stambuł to miasto z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedyne w swoim rodzaju najprawdziwsze kocie imperium. Koty, mając w nim swoje wyjątkowe, zaszczytne miejsce, są nieodłączną częścią lokalnej społeczności. Żyją na styku dwóch światów – dzikiego i cywilizowanego: nie mają swoich właścicieli, ale każdego dnia towarzyszą mieszkańcom w chwilach smutku i radości.

Bywają drapieżne, uparte, zdeterminowane, ale też wdzięczne, radosne i wierne. A tak naprawdę są najważniejszymi mieszkańcami Stambułu – ukrytym skarbem miasta, niestrudzonymi towarzyszami i nieoczywistym lustrem, w którym każdy może się przejrzeć. Wystarczy spojrzeć na świat z ich perspektywy.

Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak to wyjątkowe indywidualności, które są naszymi przewodnikami po filmowym Stambule. Oglądamy z bliska ich codziennie przygody, długie wędrówki i spotkania z mieszkańcami. Niezależne i wolne zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań. Nikt nie potrafi oprzeć się ich urokowi, a Stambuł byłby bez nich zupełnie innym miastem. Poznajcie ich sekretne życie.

TRAILER