azyl plakat

Azyl

Tytuł oryginalny: The Zookeeper's Wife

Reżyseria: Niki Caro

Występują: Jessica Chastain, Daniel Brühl, Johan Heldenbergh

Data premiery: 24.03.2017

Kraj produkcji: USA

Rok produkcji: 2017

Czas trwania: 126 min

Od lat: 16

[Głosów:4    Średnia:4.3/5]

GALERIA

OPIS FILMU

Rzecz dzieje się w Polsce, w chwili wybuchu II wojny światowej. Antonina (Jessica Chastain) i jej mąż, dr Jan Żabiński (laureat Europejskiej Nagrody Filmowej Johan Heldenbergh), opiekują się warszawskim Ogrodem Zoologicznym, którego on jest dyrektorem. Stanowią oddane sobie, kochające się małżeństwo.

Antonina każdego dnia otwiera bramy ogrodu, serdecznie witając gości…

aż nadchodzi dramatyczny czas wojny. Od jej wybuchu Żabińscy muszą konsultować wszystkie decyzje dotyczące zoo z Lutzem Heckiem (nominowany do Złotego Globu Daniel Brühl; znany z filmów „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, „Bękarty wojny”, „Good bye, Lenin”), niemieckim zoologiem, autorem selektywnego program hodowlanego, w czasie wojny – żołnierzem.

Antonina i Jan szybko zaczynają współpracę z Ruchem Oporu, odkrywając, że skomplikowana architektura opuszczonego przez zwierzęta Ogrodu Zoologicznego, z jego tunelami i przejściami, doskonale nadaje się do sekretnego ukrywania ocalonych. Narażając życie i bezpieczeństwo rodziny, Żabińscy potajemnie wywożą z warszawskiego getta Żydów, którzy znajdują schronienie w zoo.

TRAILER