Akademia Filmowa Sztuki

Od wielu lat realizujemy program edukacji filmowej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Bardzo cieszymy się, że możemy Państwa witać każdego roku.

Na początku roku szkolnego wysyłamy do szkół propozycje tytułów filmów, które chcielibyśmy wyświetlić uczestnikom zajęć Akademii. Daty i godziny seansów możliwe do indywidualnego ustalenia.

Wszystkie seanse poprzedzone są wykładem przygotowanym przez nauczycieli akademickich i studentów filmoznawstwa. Każda grupa wiekowa ogląda specjalnie dla niej przygotowany zestaw filmów, istnieje także możliwość realizowania autorskiego programu stworzonego przez nauczycieli i uczniów, przy naszej pomocy. Nasza współpraca ze szkołami oparta jest na twórczej wymianie doświadczeń i na dużym wpływie nauczycieli i uczniów na kształt Akademii Filmowej. Wybrane przez uczniów i nauczycieli filmy uzupełniają tytuły będące adaptacjami lektur. Często są to filmy współczesne, mogące być cennym uzupełnieniem lekcji wychowawczych.

Mamy nadzieję, że wszyscy – Nauczyciele i Uczniowie – którzy rozpoczęli przygodę z filmem w naszej Akademii w zeszłym roku, również i w tym ucieszą nas swoją obecnością. Miło nam będzie również powitać wszystkich nowych zainteresowanych sztuką X Muzy.

Partnerzy:

KONTAKT

Katarzyna Pycia-Salus

tel. 604478418

e-mail: edukacja@ars.pl

 

Jagna Strama

tel. 594093417

e-mail: edukacja@ars.pl