AKTUALNOŚCI

13.11 / Premiera filmu „Dzieciństwo wodza” + dyskusja

Kino Ars serdecznie zaprasza na spotkanie filmowe poświęcone filmowi Bradyego Corberta „Dzieciństwo Wodza”. Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem Macieja Stroińskiego i Patricka Leftwicha. Pokaz odbędzie się 13.11 o godzinie 16:00.

plakat z filmu Dziecinstwo wodza

„Dzieciństwo Wodza” to baśń o początkach faszyzmu, wyreżyserowana przez Brady’ego Corbeta. To dzieło o początkach XX-wiecznego autorytaryzmu nagrodzono podczas 72. MFF w Wenecji w kategoriach Najlepszy Reżyser i Najlepszy Debiut Fabularny. Dramat fantastyczno-historyczny opowiada historię chłopca przebywającego w podparyskiej wsi tuż po I wojnie światowej. Uwagę chłopcu poświęca jedynie guwernantka, grana przez Stacy Martin. Wysokie IQ podszeptuje mu coraz bardziej radykalne formy buntu… Obserwujemy narodziny tytułowego wodza.
Scenariusz Dzieciństwa wodza, który Brady Corbet napisał wraz ze swoją partnerką Moną Fastvold, jest luźno oparty na noweli Jean-Paula Sartre’a o tym samym tytule oraz na powieści Mag Johna Fowlesa. Scenografia i dbałość o szczegóły przywołuje klimat arcydzieła Stanleya Kubricka Barry Lyndon. Całości dopełnia ścieżka dźwiękowa wirtuoza muzyki współczesnej Scotta Walkera. więcej informacji o filmie

Ceny:
12 zł – seniorski
14 zł – studencki
18 zł – normalny
KUP BILET