AKTUALNOŚCI

06.04/ Filmoterapia z Sensem: Szwedzka teoria miłości

Do kina przychodzi się po emocje, ale  również ze swoimi własnymi emocjami – w jaki sposób połączyć te dwa światy? Podczas siedmiu comiesięcznych spotkań będziemy rozmawiać o kwestiach fundamentalnych dla naszego życia i dobrego funkcjonowania w świecie, takich jak: miłość, pasja, samotność, zmiana. Już w czwartek 6 kwietnia  o 18:00 zapraszamy na czwarty pokaz filmowy: „Szwedzka teoria miłości”.

plakat z filmu Szwedzka teoria miłości

„Szwedzka teoria miłości” zdobyła Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych podczas 13. Millennium Docs Against Gravity FF oraz zwyciężyła w plebiscycie publiczności bydgoskiego aneksu festiwalu.

Szwedki są dziś największą grupą wśród klientek banków nasienia, zaś jeden na czterech Szwedów umiera samotnie. Wydaje się, że państwo zapewnia Szwedom wszystko oprócz… umiejętności bycia z innymi ludźmi. Erik Gandini, autor filmu „Wideokracja” (Nagroda Millennium w Konkursie Głównym 7. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity), zastanawia się, czy ceną za wolność nie jest samotność. Jak żyje się w kraju, który od początku lat 70. realizuje wizję wolnych, równych ludzi, pozbawionych więzów zależności ekonomicznej?

Jeśli Szwecja nie jest krainą powszechnego szczęścia, to gdzie go szukać? Gandini odwiedza z kamerą szwedzkiego lekarza, który czuje się spełniony, pracując w Etiopii. Rozmawia z grupą młodych ludzi żyjących w komunie, aby doświadczyć bliskości. W końcu prosi o wskazówki samego profesora Zygmunta Baumana. – To nieprawda, że szczęście oznacza życie wolne od problemów – odpowiada mu w filmie polski socjolog, zmarły w styczniu br. więcej o filmie

Naszymi gośćmi będą:
Prof. Zbigniew Izdebski (pedagog i seksuolog, specjalista w zakresie poradnictwa rodzinnego, profesor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki)
Kinga Wołoszyn (Psycholog, doktorantka w Zakładzie Psychofizjologii w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi badania dotyczące uwagi i przetwarzania bodźców emocjonalnych.)

Ceny biletów:
15 zł – studencki, 20 zł – normalny KUP BILET
Nie prowadzimy rezerwacji na ten pokaz!

Partnerzy:
Doc Against Gravity, Filmoterapia.pl, All IN UJ, Off Radio Kraków, Stowarzyszenie Doxo Tronica, Kino ARS, Koło Naukowe Studentów Psychologii UJ, Miesięcznik Sens